Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

26 Şubat 2020 27 Yazar: admin

Özellikle ev hanımlarının ev ekonomisine katkıda bulunmak, kendileri de para kazanabilmek için evde yapabilecekleri işlere başvuru yapmaktadırlar. Bu işlerden en çok tercih edilenlerden biri de evde kına paketleme işidir. Kolay ve pratik bir şekilde her kadının yapabileceği iş olan evde kına paketleme işini erkeklerde yapabilirler. İster ek iş olarak isterseniz de işsizseniz bu iş ile aylık 2000-2500 TL hatta daha fazlasını da kazanabilirsiniz. Evde kına paketleme işi nedir? Evde kına paketleme işi nasıl yapılır? Evde kına paketleme işinin ücreti ne kadardır? Evde kına paketleme işi hangi illerde yapılır? Evde kına paketleme işi için başvuru nasıl yapılır? Evde kına paketleme işine dair tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Kına her kadının sevdiği görüntü ve kokuya sahiptir. Bu sebeple evde kına paketleme işi kadınların severek yaptığı bir iştir. Aylık en az 2000 TL kazanabileceğiniz evde kına paketleme işi ile ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca sadece evli kadınlar ve erkekler değil harçlığını çıkarmak isteyen üniversite öğrencileri de bu işi yapabilirler. Akşamları sadece birkaç saatinizi bile ayırmanız aylık 2000 TL kazanmanıza imkan sağlamaktadır. Temiz ve düzenli çalışmanız bu işte ki temel kurallardan biridir. Evde kına paketleme işinin tüm ayrıntıları yazımızın devamında yer almaktadır.

Evde Kına Paketleme İşi Nedir?

Evde kına paketleme işi sizin evden aylık 2000 TL’den fazla para kazanmanızı sağlayan bir iş imkanıdır. Hatta daha çok çalışarak ve daha çok paketleme yaparak daha çok para kazanabilirsiniz. Bu tamamen sizin hızınıza bağlıdır.

Bizler sizler için iş ilanı paylaşmadan önce biz gelen ilanlarda ki firmaları araştırıyoruz. Güvenilir olup olmadıklarına karar veriyoruz ve sonrasında bizler için de güvenilir ise bu ilanı sizlerle paylaşıyoruz. Bu sebepten ötürü burada paylaştığımız ilanlara güvenerek başvuru yapabilirsiniz. Zaten başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından size firma tarafından dönüş yapılmaktadır. Firma yetkilileri ile görüşmenizden sonra firmanın adını araştırıp güvenilir olduklarını sizlerde görebilirsiniz.

Evde kına paketleme işi için dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi paketleme hızınızdır. Paketleme hızınız ne kadar iyi olursa alacağınız ücrette o kadar çok olur. Ama hızlı olacağım diye temiz olmayan bir iş çıkarırsanız firma çalışanları bu paketlemeyi kabul etmeyecektir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken ikinci durum ise temiz çalışmaktır. Size verilen malzemeleri paketlerken özenli bir şekilde, sanki bir elden değil de hepsi makineden çıkmış gibi görünmelidir. Kırışık, buruşuk, yıpranmış ürünler için tarafınıza bir ödeme yapılmayacaktır. Bu yüzden çalışırken temiz olmanız gerekmektedir.

Sizler de aylık 2000 TL’den fazla kazanmak istiyorsanız evde kına paketleme işi yapabilirsiniz. Hatta bunu ek gelir olarak da yapabilirsiniz. Haftanın 5 günü bir yerde çalışıyorsanız hafta sonu olan boşluğunuzda evde kına paketleme işi yaparak aylık 2000 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 18 yaşından büyük öğrenciler de evde kına paketleme işi yapabilirler. Hafta içi ya da hafta sonu boş oldukları her vakitte paketleme yaparak ayda 2000 TL’den fazla para kazanabilirler.

Evde kına paketleme işine alındığınızda size bu iş için gerekli tüm malzemeler teslim edilecektir. Bunların başında tabi ki de kına ve paketleme ambalajı gelmektedir. Bunların dışında bazı firmalar kaşıkla bir ölçüm yaparak kına paketleme yapıyor. Bazıları da bunun için hassas terazi kullanabiliyor. Firmalar ölçüm için ne kullanıyorlarsa size ondan temin ediyorlar.

Paketlere koyduğunuz kınayı yine firmanın istediği şekilde kapatıyorsunuz. Bazı firmalar çıtçıtlı poşet kullanırken bazıları da yapıştırıcı ile paketin ağız kısmının kapatılmasını isteyebilir.

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Aylık 2000 TL’den fazla para kazanmak istiyorsanız evde kına paketleme işi tamda size göre bir iş olabilir. Aşağıda başvuru yaptıktan sonra, firma yetkilileri sizinle iletişime geçecek ve evde kına paketleme işinin nasıl yapıldığına dair ayrıntıları sözlü bir şekilde söyleyecektir. Bizler bu iş için fikriniz olsun diye evde kına paketleme işinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları, işsiz ve iş arayan insanlar, öğrenciler, ek iş yapmak isteyenler evde kına paketleme işine başvuru yapabilirler. Evde kına paketleme işi için dikkat etmeniz gerekenler; hızlı ve temiz çalışmaktır. Ne kadar hızlı çalışırsanız kazanacağınız para da o kadar fazla olacaktır. Aynı şekilde ne kadar temiz çalışırsanız firmada sizden o kadar memnun kalır ve bu sayede devamlı iş alabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kına paketleme yaparken poşetlere ne kadar konulacağını ölçmek için bazı firmalar hassas tartı ve bazıları ise kaşık ölçü kullanmaktadır. Sizler bu şekillerden birini kullanarak ölçtüğünüz kınayı poşetlerin içine yerleştirip ağzını uygun şekillerde kapamanız gerekmektedir. Tüm bu işleyiş için size kına, şeffaf poşet, hassas terazi veya ölçü kaşığı, poşetin durumuna göre yapıştırıcı ve bir de yaptıklarınızı muhafaza edebilmeniz için bir adet koli tarafınıza gönderilmektedir.

Her hafta sonu firma yetkilileri paketleri toplamaya çıkarlar. Yaptığınız paketleri sayarak teslim alırlar ve o anda direk ödemenizi alırsınız. Yanlış, hatalı veya kötü görünen paketler için ödeme alamazsınız. Bunun uyarısı zaten siz başlarken söylenmektedir. Her hafta sonu bu şekilde paketler alınıp ödeme yapılma durumu olmaktadır. Bu sayede ödeme almanızda bir sorun olmayacaktır.

Evde kına paketleme işi ile alakalı anlamadığınız bir durumda zaten firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Her türlü sorununuz için hafta içi de hafta sonu da hizmet vermektedirler. Bazı bu tür firmalar çalışanları için sigorta da yapmaktadır. Aslında bu da önemli bir ayrıntıdır. Dilerseniz işe alındığınızda bununla ilgili soruları firma yetkililerine sorabilirsiniz.

Evde Kına Paketleme İşi Kimler için Uygun?

Kına artık geçmişten günümüze gelen çok eski zamanlara dayanan bir uygulamadır. Aynı zamanda kına gecelerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi kına gecelerinin asıl amacı kına yakmaktır. Ve yine kına gecelerinde herkes bu kınadan yararlansın diye ufak paketler halinde misafirlere dağıtılır. İşte bu ufak paketleme işi evlere verilmektedir. Aslında her erişkinin yapabileceği kolay bir iştir. Sizden istenen ölçüde istenen paketlerin içine kınayı koyarak yine sizden istedikleri şekilde ağzını kapamanız gerekmektedir. Düzgün yaptığınız her paketleme için paket başına ücret alırsınız ve aylık 2000 TL’den fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Evde kına paketleme işini ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen hanımlar, harçlıklarını çıkarmak isteyen öğrenciler, işsiz olanlar ve ek iş yapmak isteyenler yapabilirler. Bu iş size verilirken daha önce bu işi yapıp yapmadığınız önemli olmamaktadır. Daha önce hiçbir iş de yapmamış olabilirsiniz. Kısaca herkes hiçbir şart aranmaksızın bu işe başvuru yapabilirler.

Evde kına paketleme işinde pratiklik kazanıp bir de çevre edinerek sizlerde bu işte müdür olabilirsiniz. Edindiğiniz çevreye aldığınız işleri yaptırarak komisyon alabilirsiniz. Bu sayede hem kendiniz yaptığınız işten para kazanırken hem de başkalarının yaptığı işten para kazanabilirsiniz. Tabi bu durumda yanlış ve kötü yapılmış paketleme için size laf söylenmektedir. Bütün sorumluluğu aldığınızı fark ederek bu işin patronu olabilirsiniz.

Evde Kına Paketleme İşi ile Ne Kadar Kazanılır?

Evde kına paketleme işi diğer evlere verilen işler gibi sabit bir aylık ücreti bulunmamaktadır. Paket başına ücret tahsil edilmektedir. Bu ücrette aslında firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Ortalama kına pekti başına 0,25 krş. kazanabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu paketleme işinden günde 300 adet yaparsanız bu da günde 75 TL kazandığınız anlamına gelir. 7 gün boyunca aynı şekilde çalışırsanız 525 TL elde edersiniz ve bu da aylık 2100 TL kazanabileceğinizi göstermektedir. Eğer gün içinde fazlasıyla müsaitseniz 500 adet bile yapabilirsiniz. Bu durumda kazanacağınız paranızda artmaktadır.

Bazı firmalar paketleme başına 0,50 krş. veriyorlar. Ancak bu tür kınaların yapım aşaması daha teferruatlı olmaktadır. Bu yüzden fiyatı da daha fazladır. Bu tür bir kına paketleme işi yaparsanız kazancınız daha fazla olabilir.

Evde kına paketleme işini evde karı koca olarak, ya da anneniz ve babanızla da yapabilirsiniz. Bu sayede eve girecek para 2-3 katına çıkabilir. Ayrıca bütün gün evden çalıştığınızdan dolayı herhangi bir yol, yemek masrafı bulunmamaktadır. Dilediğiniz saatte kalkıp işe başlayabilir, dilediğiniz zaman çay ve kahve molası verebilirsiniz. Bütün bunları yaparken de para kazanabilirsiniz. Sizlerde evde kına paketleme işi yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan yorum kısmına başvuru için gerekli bilgileri yazıp yollayabilirsiniz. En kısa sürede firma yetkilileri sizlerle iletişime geçecektir.

Evde kına paketleme işinde ödemeler haftalık yapılmaktadır. Her hafta sonu evinize gelip paketleri alan firma çalışanları yaptığınız paketleme kadar ödeme yapmaktadır. Dilerseniz bu ödemeyi aylık olarak da alabilirsiniz. Bu durumda adınıza bir kayıt açılıp bilgisayarda not tutulmaktadır ve ay başlarında ödeme yapılmaktadır.

Firmanın olmadığı şehirler de yaşayanlarda başvuru yapabilir. Buralara komşu illerden yetkililer her hafta sonu gidip gelerek paketleri alıp, ödemeyi yapmaktadırlar. Komşu illerde de firma olmasa bile kargo yolu ile sizler paketleri yolladığınızda karşı tarafta parayı banka hesabınıza havale yapmaktadır.

Evde Kına Paketleme İşi Hangi İllerde Yapılır?

Evde kına paketleme işinin Türkiye’nin birçok ilinde firması bulunmaktadır. Aşağıda başvuru yaparken sizden yaşadığınız il/ilçe de talep edilmektedir. Bu yaşadığınız bölgede firma yoksa siz iş verilmeyecek anlamında değil aksine yaşadığınız bölgede çok talep varsa firma yetkilileri oraya da şube açabilirler. Bu sebepten il kısmını doğru şekilde yazmanız gerekmektedir. Ayrıca firma bir şubesini açmasa bile kargo yoluyla iş de verilmektedir.

Türkiye’de yer alan evde kına paketleme işinin olduğu illerden bazıları şöyledir; İstanbul, Sakarya, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Aydın, Antalya, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Trabzon, Samsun, Ordu, Sivas, Konya, Mersin, Erzincan, Kars, Van, Şanlıurfa, Gaziantep vb. Bu saydıklarımız bu işin verildiği bazı illerdir daha birçok ilde bu işi yapan firmalar bulunmaktadır. Dediğimiz gibi bulunduğunuz il de firma olmasa bile komşu illerden ya da kargo yoluyla iş alabilirsiniz.

Aşağıda yer alan başvuru formunda lütfen yaşadığınız il kısmını eklemeyi unutmayınız. Belki bu şekilde yaşadığınız ilde birçok insana iş imkanı sağlayabilirsiniz.

Evde Kına Paketleme İşi Başvurusu

Evde kına paketleme işi yetişkin herkesin yapabileceği oldukça kolay bir iştir. Sizlerde ayda 2000 TL’den fazla kazanmak istiyorsanız yorum kısmından başvuruda bulunabilirsiniz. Bu tür işlerde diğer işler gibi vasıf aranmadığı için ayrıntılı bir başvuru formu bulunmamaktadır. Bu iş için belirli bir kriterde olmadığından yorum kısmından başvuru yapabilirsiniz. Yorum kısmına yapacağınız başvuru şöyle olmalıdır;

Puan: 5 yıldız seçiniz
Ad Soyad: Adınızı ve Soyadınızı yazınız
E-mail: Aktif olarak kullandığını e-posta adresinizi yazınız
Yorum kısmına da;
Yaşadığınız il/ilçe:
Yaşınız:
Kaç kişi çalışacaksınız:

Öncelikle yazıya 5 yıldız verip yorum yapabilirsiniz. 5yıldız vermeden yapılan yorumlar bu iş için dikkate alınmayacaktır. Bu yüzden eksik yıldız vermeden ve bu bölümü atlamadan ilerlemeniz gerekmektedir.

Kişisel bilgilerinizden telefon numaranızı lütfen paylaşmayın. Aktif olarak kullandığınız e-posta üzerinden sizinle iletişime geçilecektir. Herkese açık bir başvuru olduğu için cep telefon numaranızı paylaşmanız sizin açınızdan güvenli olmayacaktır. Firma yetkilileri sizinle iletişime geçtikten sonra onlarla telefon numaranızı paylaşabilirsiniz.  

Kaç kişi çalışacağınıza dair bilgi sizin işe alınıp alınmamanıza karar veren bir durum değildir. Sadece illerde işe talebi fark edebilmek için bu soruda yer almaktadır.

Sizlerde ayda 2000 TL’den fazla para kazanmak istiyorsanız ve yukarıda ki şartları kabul ediyorsanız, bende bu işi yaparım, evde çok boş vaktim var diyorsanız yorum kısmına yukarıda anlattığımız gibi yazarak başvuruda bulunabilirsiniz.